BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszállítója miatt áll le a FIAT

2013. május 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Leállt a termelés a FIAT S.p.A. több európai üzemében, miután a Selmat cég nem képes szállítani egyes, az autók belsejébe való műanyag elemeket − jelentette be tegnap közleményben a torinói autógyártó. A csoporthoz tartozó grugliascói Maserati-üzemben már a múlt pénteken se tudtak dolgozni, és ugyanakkor leállt a munka a FIAT-érdekeltség Iveco madridi egységében is, hétfőn pedig felfüggesztették a termelést a FIAT szerbiai üzemében − számolt be az ANSA hírügynökség. A súlyos pénzügyi nehézségekkel küszködő, ugyancsak torinói székhelyű Selmat akadozó beszállításai miatt már az elmúlt hetekben több FIAT-üzemben meg kellett szakítani olykor a termelést. Fennáll a veszélye annak is, hogy még több helyen le kell majd állítani a gyártószalagokat a következő napokban − közölte most a FIAT. Mindez komoly károkat okoz az egész csoportnak − áll a közleményben −, valamint azoknak a beszállítóknak, amelyek rendesen teljesítenek.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet