BUX 138829.73 0,87 %
OTP 44600 1,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A napenergián vesztett sokat a Bosch

2013. április 19. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei üzleti évben árbevétele 2−4 százalékos emelkedésére számít globálisan a Bosch-csoport − mondta stuttgarti sajtótájékoztatóján Volkmar Denner, a Bosch igazgatótanácsának elnöke. A 2012-es pénzügyi évben a társaság árbevétele 1,9 százalékkal, 52,5 milliárd euróra nőtt, az árfolyamhatások kiszűrésével az árbevétel 0,8 százalékkal elmaradt a 2011-estől. A kamatfizetés és adózás előtti nyereség (EBIT) az árbevétel 2,5 százaléka volt, az eredményt nagymértékben érintették a napelemgyártásban elszenvedett veszteségek, az értékesítés gyenge növekedése, illetve az, hogy a költségcsökkentő intézkedések csak a későbbiekben fejtik ki hatásukat − hangsúlyozta Stefan Asenkerschbaumer, az igazgatótanács tagja. A fotovoltaikus iparágban csak tavaly egymilliárd euró veszteséget szenvedett el a csoport, főként a túlkapacitásokból adódó, mintegy 40 százalékos árcsökkenés következtében. Az elmúlt néhány évben az üzletág 2,4 milliárd euró veszteséget hozott a vállalatnak.

A vállalatcsoport 2,8 milliárd euró adózás előtti nyereséget ért el (ez az árbevétel 5,3 százaléka), a Bosch Densóban lévő tulajdonrészének eladása 1,1 milliárd euró könyv szerinti nyereséget hozott. A csoport dolgozói létszáma 3400 fővel, 305,9 ezer főre nőtt világszinten 2012-ben. Európában a Bosch árbevétele 1,9 százalékkal, 29,8 milliárd euróra esett vissza. Tavaly a cég 2 milliárd eurót fektetett be Európában, ebből 1,1 milliárdot Németországban.

Bosch-adatok (milliárd euró)
2011 2012
Árbevétel 51,5 52,5
− gépjárműtechnika 30,4 31,0
− ipari technika 8,0 8,0
− fogyasztási cikkek és épülettechnika 13,1 13,4
EBIT 2,7 1,3
Adózott eredmény 1,8 2,3
Forrás: cégközlés
Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet