A Fed arra volt kíváncsi, hogy egy, a 2008 őszén tapasztalthoz hasonló összeomlást hogy viselne a 18 legnagyobb bank; a vizsgált feltételek mellett az amerikai kormány többségi tulajdonában lévő Ally Financial elsődleges Tier 1 tőkemegfelelési mutatója mindössze 1,5 százalék lenne az általánosan elfogadott 5 százalékos minimumértékkel szemben. A többi bank elvileg túlélne egy újabb válságot, de komoly veszteségeket szenvednének el.
A Fed egy kilenc negyedéves stresszforgatókönyvet vizsgált, mely alatt a munkanélküliség 12 százalék körül lenne, a GDP 5 százalékkal esne vissza, az eszközárak pedig 50 százalékkal csökkennének. A teszt részletes eredményeit március 14-én teszi közzé a Fed, a második lépcsőben a tőkében tervezett változásokat is figyelembe veszik, így például a következő egy évre tervezett részvény-visszavásárlásokat és osztalékokat is beszámítják. A végső eredmények ismeretében a jegybank arról is dönthet, mely pénzintézetek osztaléktervét hagyja jóvá.
A kedvező eredmények ellenére néhány bank komoly bajban lenne, ha beigazolódna a Fed válságforgatókönyve; a tőzsdei cégek közül a Morgan Stanley és a JP Morgan teljesített a legrosszabbul, míg a Goldman Sachs 25 milliárd dolláros veszteséggel szembesülne.
Az első eredmények közlése után néhány elemző máris fanyalog, ugyanis szerintük a Fed túlságosan elnéző volt a bankokkal. A kritikusok azt gondolják, hogy a jegybank vizsgálata alulbecsülte az egyes makrogazdasági körülmények eredményrontó hatásait, emellett nem vették figyelembe, hogy bizonyos pénzintézetek bedőlése milyen hatással lenne a szektortársakra.
