BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csődbe mehet Románia legnagyobb vegyipari cége

2013. január 31. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Fizetésképtelenné nyilvánította a valceai bíróság Románia legnagyobb vegyi kombinátját, az Oltchim Ramnicu Valceat (OLT). Az 54,8 százalékban állami tulajdonú, tőzsdén jegyzett vállalat megmentésére a kormány már tavaly is kísérletet tett, a privatizációs folyamat azonban ajánlat hiányában meghiúsult. Victor Ponta miniszterelnök szerint jelenleg három potenciális befektetővel is tárgyal a kormány, a privatizációs folyamatot azonban csak a vállalat drasztikus átszervezése után lehet elindítani. A tárcavezető hangsúlyozta: a vállalat veszteségeinek finanszírozását költségvetési forrásokból a továbbiakban már nem engedélyezi az IMF. A fizetésképtelenségi eljárás múlt heti kezdeményezése óta az OLT-papírok 50 százalékot veszítettek értékükből, a cég kapitalizációja egy hét alatt 210 millió lejről (egy euró 4,4 lej) 103 millióra csökkent. Piaci pletykák szerint a pár éve még igen jó eredménnyel működő üzem életben tartása politikai ellenérdekekbe ütközik, példa erre a bohózatba illő tavalyi privatizációs kísérlet is.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet