A román jegybank (BNR) 5,25 százalékon tartotta az irányadó kamatot. A monetáris tanács nem változtatott a lejben 15, valutában 20 százalékos kötelezőtartalék-rátákon sem. A jegybank figyelemmel kíséri a világgazdasági fejleményeket, szükség esetén minden rendelkezésére álló eszközt bevet, hogy középtávon féken tartsa az árakat és stabilizálja a gazdaságot − áll a testület közleményében. A BNR október eleje óta (amikor a lej euróhoz viszonyított árfolyama a 4,6-os szint közelébe emelkedett) likviditási korlátozásokkal igyekszik tompítani az árfolyamkilengéseket, hiszen ezzel a módszerrel azonnali árfolyam-stabilizáló hatást lehet elérni − jelentette ki nemrég Mugur Isarescu jegybankelnök. A BNR 2011 novembere óta − a lassuló inflációra és a nemzeti valuta stabilitására hivatkozva − négy egymást követő vágással − történelmi mélypontra, 5,25 százalékra csökkentette az alapkamatot, a 2012 tavaszán kirobbant kormányválság majd az ezt követő belpolitikai csatározások miatt azonban kénytelen volt felhagyni kamatcsökkentő politikájával.
