BUX 138964.97 0,97 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soros György: valós veszély az unió felbomlása

Az Európai Uniót tartós recesszióba taszító \"rémálomnak\" nevezte Soros György az euróválságot az amerikai vállalatgazdasági szervezet, a National Association for Business Economics üzleti ebédjén tartott beszédében. A befektetési szakember eurókötvény kibocsátásról is beszélt.

2012. október 15. hétfő, 21:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A befektetési alapkezelő szakember szavai szerint az euróválság \"meghatározó hatással van a jelenlegi helyzetre, tartós recesszió felé taszítja az Európai Uniót és teljes mértékben önmagából fakad\". Soros György úgy látja, hogy a \"legkisebb ellenállás irányban mozduló\" Németország csak a \"szükséges minimumot\" teszi meg az euróövezet egyben tartása érdekében, ami \"nem elegendő az eladósodott országok talpra állításához\". Emiatt egyre tágul a szakadék a hitelező és az adós országok között Európában. A recesszió kivédéséhez a világ jegybankjainak összehangolt akciójára lenne szükség - mondta Soros.

Az euróövezet létrehozásának legnagyobb tévedése az a feltételezés volt, hogy a \"kormányok kockázatmentesek\" - mutatott rá Soros György. \"Ezt az alapvető hibát eurókötvények kibocsátásával lehetne korrigálni, ami azonban politikailag elfogadhatatlanná vált Németországban. A felismerés már megszületett ugyan, hogy valami alapvető hiba van a rendszerben, de nincs meg rá az megfelelő eszköz, amivel ki lehetne javítani - véli a befektetési szakember.

Az EU felbomlását \"valós veszélynek\" nevezte Soros György, egyúttal felszólította Németországot, hogy tetteiben is vállalja fel a közösségen belül de facto betöltött hegemón szerepét és ezzel együtt az eladósodott országok érdekeinek a képviseletét. Véleménye szerint a másik lehetőség az lenne, ha Németország elhagyná az euróövezetet, ami egy csapásra meg is oldaná a válságot.

A kínai gazdasági helyzetről szólva Soros György rámutatott, hogy az alkalmazott növekedési modell már elveszítette lendületét és megérett a változtatásra, melyben egyebek között nagyobb szerepet kellene kapnia a lakossági fogyasztásnak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet