BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vezetéket építenek az Északi Áramlatnak

2012. október 9. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy újabb vezetékpár lefektetését tervezi az Északi-tengeren az Északi Áramlat gázvezetékét üzemeltető társaság. Az orosz Gazprom többségi tulajdonában lévő Nord Stream AG az Oroszországot Németországgal összekötő földgázvezetékpár mellé szeretne egy újabbat. A Nord Stream részvényesei egy harmadik és egy negyedik vezeték lefektetésének feltételeit és kivitelezését is gazdaságilag kifizetődőnek találták, ráadásul szerintük mindez technikailag is megvalósítható. A kivitelezési szándéknyilatkozatot várhatóan az idén december 31-ig aláírják − írta az orosz Interfax. Az első vezetékpár második vezetéke duplájára, évi 55 milliárd köbméterre emelte az Északi Áramlat áteresztő kapacitását. Az első vezetékpár első tagja tavaly novemberben kezdte meg a gázszállítást Oroszországból a nyugat-európai gázellátó hálózat németországi csatlakozópontjához. A vezetékpár nyomvonalának hossza 1220 kilométer és tagonként egyenként évi 27,5 milliárd köbméter áteresztő kapacitással rendelkeznek.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet