BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magánbefektetőkkel nyeletik le a spanyol bankok veszteségeit?

A spanyol kormány erősebb jogosítványokat adna a spanyol jegybanknak, hogy az a bajban lévő pénzintézetek esetében még időben lépni tudjon és amennyiben szükséges, akár be is zárathassa őket.

2012. augusztus 23. csütörtök, 20:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Expansion pénzügyi lap egy kiszivárgott dokumentumra hivatkozva írta ezt és információik szerint az erről szóló törvényeket akár holnap, vagy a jövő hét pénteken már el is fogadhatják. Az értesülést a spanyol pénzügyminiszteri szóvivő hivatalosan is megerősítette.

Az új szabályozás értelmében a veszteségeket a magánbefektetőkre terhelnék azon bankok esetében, amelyek állami segítségre szorulnak. Ez azonban mintegy 120 ezer lakossági ügyfelet is érintene, miután a pénzintézetek a válság előtt számos ügyfelüket vették rá arra, hogy pénzüket a betétnél nagyobb kamatot ígérő, a caják (helyi takarékszövetkezetek) elsőbbségi részvényeinek árfolyam-alakulásához kötött befektetési termékekben fialtassák.

Ez az új törvény az uniós szabályokkal összhangban lenne, hiszen az az adófizetők helyett a bajban lévő bankok részvényeseire terheli a veszteségeket.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet