BUX 138712.33 0,79 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Menekülnek a befektetők - áramlik a tőke Oroszországból

Az orosz gazdasági minisztérium a korábbi duplájára, 50 milliárd dollárra növelheti a tőkekiáramlás idei mértékére vonatkozó becslését - idézte az Interfax orosz hírügynökség Andrej Klepacs gazdasági miniszterhelyettest.

2012. augusztus 6. hétfő, 19:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz központi bank korábban 25 milliárd dollár tőkekiáramlást valószínűsített a tavalyi 80,5 milliárd dollár után. A Reuters által megkérdezett szakértők szerint a tőkekiáramlás nagysága elérheti a 65 milliárd dollárt az idén. A Világbank tavasszal bemutatott országjelentése a magas tőkekiáramlást azzal indokolta, hogy a bel- és külföldi befektetőket elriasztja a korrupció, a bürokrácia és a gyenge jogi környezet. A befektetői bizalom felébresztése érdekében a Világbank a strukturális akadályok - a túlszabályozás, az állami tulajdon túl magas szintje és a gazdasági életbe való túlzott állami beavatkozás - lebontását sürgeti, mert azok lassítják a termelékenység növekedését és a gazdaság diverzifikálását.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet