BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Haladékot kap Spanyolország

Spanyolország várhatóan egyéves halasztást kap az uniós hiányküszöb eléréséhez.

2012. július 9. hétfő, 16:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várhatóan az eddig tervezettnél egy évvel később, 2014-re kell Spanyolországnak az európai uniós küszöb alá csökkentenie államháztartási hiányát - jelezték hétfőn az euróövezeti országok brüsszeli pénzügyminiszteri találkozóját megelőző nyilatkozatokban.

Az Európai Bizottság május végén a gazdasági \"országértékelések\" elkészítésekor már kiszivárogtatta, hogy elképzelhetőnek tartja a bruttó hazai össztermékhez (GDP) viszonyított 3 százalékos határ elérésének egyéves halasztását.

A hétfői közlések azt sugallják, hogy ezt várhatóan a pénzügyminiszterek is elfogadják majd a kedden befejeződő - euróövezeti, illetve a teljes 27 országos - pénzügyminiszteri találkozókon.

Spanyolország hivatalosan továbbra is 2013-ban tervezi a GDP-hez mért 3 százalékos államháztartási deficit elérését, az idei célként kitűzött 5,3 százalék után.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet