BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem hisznek az import élelmiszerekben a csehek

Egy felmérés szerint a cseheknek csak egy töredéke hisz az élelmiszerreklámoknak, még lesújtóbb véleményük van az importált élelmiszerek minőségéről.

2012. június 15. péntek, 19:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Factum Ivenio közvélemény kutató intézetnek a Mlada fronta Dnes című lapban közölt felmérése kimutatta: csupán a csehek 6 százaléka hiszi el, hogy a termelők és a kereskedők által a legegészségesebbként és a legjobb minőségűként hirdetett élelmiszerek valóban azok, és csak 0,01 százalékuk mondta jó minőségűnek az importból származó élelmiszereket. Egyre többen gondolják, hogy az importált élelmiszerek nemcsak, hogy rossz minőségűek, hanem egyenesen károsak az egészségre.

\"A cseh üzletekben kapható élelmiszerek minősége valóban romlott. Noha a forgalmi adó, a nyersanyagok és az energia ára emelkedett, a hipermarketek megpróbálják alacsonyan tartani áraikat, ezért található egyre több helyettesítő anyagokat tartalmazó termék a polcokon\" - idéz a lap egy szakértőt. Ennek tudható be, hogy a vásárlók háromnegyede előnyben részesíti a termelői piacokat, és csak minden tizenhetedik bízik meg teljesen a szupermarketekben - írja a Mlada fronta Dnes.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet