BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az új római metró elindult és azonnal le is állt

Új metrószakaszt nyitottak meg Rómában, műszaki meghibásodás miatt azonban rögtön le is zárták.

2012. június 15. péntek, 12:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Átok ül az új metróvonalon - írta a sajtó az olasz fővárosban működő B metróvonal új szakaszán történtekről. Huszonnégy órával azután, hogy Gianni Alemanno római főpolgármester felavatta a kék színű metróvonal öt új állomását összekötő szakaszt, az itt közlekedő metrószerelvényeket műszaki meghibásodás után le kellett állítani. Ismét újraindították, de ezt követően az egyik új állomás mennyezetének vakolata hullott le a dühödt utasok tiltakozása közepette. A metrószakasz egyelőre használhatatlan - írták a római napilapok.

A sajtó arra emlékeztetett, hogy a B metró alig négy kilométeres új szakaszát hét éven át építették és eddig több mint ötszáz millió eurót költöttek rá. A tervek szerint a vonalat további egy kilométerrel bővítik. A Rómát észak-déli irányban átszelő, jelenleg tizennyolc kilométer hosszú B metróvonal 1955-ben nyílt meg. Huszonöt állomásán napi négyszázhuszonnyolc járat halad át háromszázezer utassal.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet