A Volkswagen tegnapi hatállyal 73,76 százalékról 75,03 százalékra növelte befolyását a bajor MAN teherautó-gyártóban, amivel megnyílt előtte a kapu egy ellenőrzési és nyereségátviteli megállapodás megkötése előtt. Utóbbi gyakorlatilag azzal járna, hogy a VW a teljes irányítást átvehetné anélkül, hogy felvásárolná a MAN összes részvényét, ahogy azt annak idején az Audival is csinálta. Ennek ellenére a teherautó-gyártó részvényei nagyot ugrottak a hírre, többen valószínűleg arra számítottak, hogy a korábbi kötelező vételi ajánlatán a VW a kiszorítás mellett dönt végül, bár erre a Reutersnek nyilatkozó elemzők szerint kicsi az esély. A bejelentés pár nappal azután érkezett, hogy a VW vezérigazgatója gyökerestül felforgatta a társaság menedzsmentjét, amelynek keretében bekerül az igazgatóságba a csoporthoz tartozó Scania elnöke. Az ő feladata lesz a VW, a MAN és a Scania haszongépjármű-gyártásának összehangolása és a két nagy konkurenssel, a Daimlerrel és a Volvóval szembeni szövetség kialakítása.
