BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fizethet a Mol - jön a szlovák különadó is

A szlovák kormány különadót tervez kivetni a közüzemi cégekre a költségvetés bevételeinek növelése céljából - jelentette be Robert Fico szlovák kormányfő kedden.

2012. május 29. kedd, 18:53

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A miniszterelnök azt mondta, hogy a különadó 2012-re és 2013-ra vonatkozik, és az energiaipari, a távközlési és a postai szolgáltatásokat végző szektorokra vonatkozik. Az adó a cégek éves profitjának 4,2 százaléka lesz azon felül, hogy a társasági adó 19 százalékról 23 százalékra emelkedik.

A kormányfő azt mondta, hogy az intézkedéssel 100 millió euróval tervezik növelni a költségvetés bevételét.

Robert Fico szerint a kormány fontolgatja, hogy a jelenleg magánszámlákra befizetett magánnyugdíj-biztosítások egy részét a költségvetésbe irányítják át.

Közel 50 millió euró többletbevételre számít a szlovák kormány abból a banki különadóból, amelynek bevezetését hétfőn - a Szlovákiában működő bankok képviselőivel való találkozóját követően - erősítette meg Robert Fico szlovák kormányfő.

A rendkívüli banki adó a szlovák miniszterelnök szerint csak az idei évre vonatkozó, egyszeri adóteher lesz. A jövő évtől azonban a már korábban bevezetett bankadó szintje emelkedne.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet