BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Katasztrófális lenne a görög kilépés

Görögország kilépése az eurózónából nemcsak az ország számára járna katasztrófális következményekkel - jelentette ki az eurózóna ideiglenes mentőalapjának vezetője, miután a pénzügyi mentőcsomag mellett kiálló pártok elvesztették többségüket az athéni parlamentben.

2012. május 7. hétfő, 13:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ha Görögország kilépne az eurózónából, akkor az \"természetesen jelentős hatással járna nemcsak a pénzügyi mentőprogramokban részesülő országok számára, de a bankok és Görögország számára is\" - jelentette ki Klaus Regling, az Európai Pénzügyi Stabilitási Alap (EFSF) főigazgatója, hozzátéve, hogy ezt az ország hitelezői is megszenvednék. \"Görögország számára kataszrofális lenne\" - mondta.

Regling emellett azt is hangsúlyozta egy döntéshozói javasalatra reagálva, ami a spanyol bankok segítésével kapcsolatban hangzott el: az teljesen kizárt, hogy az európai stabilitási mechanizmus (ESM) közvetlenül tőkésítsen fel bankokat.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet