BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezárt az utolsó japán atomerőmű

Ma bezárt az utolsó még működő atomreaktor, ezzel lezárult Japán négy évtizedes nukleáris korszaka, amit ezrek ünnepeltek az utcákon.

2012. május 5. szombat, 12:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezrek ünnepelték a japán városok utcáin, hogy ma megszüntette működését az utolsó atomreaktor az országban, Tomari városában. Az alig több mint egy évvel ezelőtti fukusimai atomkatasztrófa után a több mint 50 japán atomerőművet műszaki felülvizsgálatra lezárták, de az ország társadalma olyan mértékben fordult ez ellen az energiaforrás ellen, hogy a biztonsági tesztek kielégítő volta ellenére se kapcsolták vissza őket, s most ugyanerre a sorsra jutott az utolsó is.

Elméletileg a helyi hatóságok engedélyezhetik újraindításukat, de ezt olyan pótlólagos biztonsági feltételekhez kötik, amelyek gyakorlatilag teljesíthetetlenek, emellett a helyi lakosságnak is hozzá kell járulnia, aminek elnyerése szinte elképzelhetetlen.
Bár a kormány igyekszik úgy tenni, mintha nem került volna megoldhatatlan helyzetbe, megelégedett azzal a gyengéd figyelmeztetéssel, hogy nyáron, amikor milliók kapcsolják be a légkondicionálóikat, valószínűleg áramhiány lesz, és a nukleáris energia pótlása olajjal és gázzal növeli a légszennyezést. A probléma azonban ennél jóval nagyobb lehet - eddig ugyanis Japán energiaszükségletének harmadát fedezték a nukleáris reaktorok. A cseppfolyósított földgáz (lng) importja máris rekord magasságba emelkedett.

A Kansai Electric Power, amely többek között Oszaka, Kobe és Kioto áramellátásért felel, azt állítja, hogy forró nyári napokon az áramhiány elérheti a 20 százalékot is. A vállalat a múlt hónapban 3 milliárd dolláros veszteséget volt kénytelen elkönyvelni a régóta használaton kívül helyezett hőerőművek újraindításának költségei miatt.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet