BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Duplázódott a szlovák államháztartási hiány

Szlovákia államháztartási hiánya megduplázódott az idei első negyedévben a tervezettnél kisebb bevételek miatt.

2012. április 2. hétfő, 15:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hétfőn nyilvánosságra hozott pénzügyminisztériumi adatok alapján az új kormánynak további kiadáscsökkentő lépéseket kell tennie, hogy teljesítse költségvetési előirányzatát.

A március végével záródott három hónapban a GDP-arányos államháztartási hiány 31 százaléka volt az egész évre tervezettnek., jóval meghaladta az egy évvel korábbi 17 százalékos időarányos deficitet.

Tavaly a hiány a hazai össztermék 4,8 százaléka volt, idén várhatóan 4,6 százalék lesz, jövőre 3 százalék alattit tervez a kormány.

A szlovák pénzügyminisztérium adatai szerint a GDP-hez mért államadósság 43,3 százalékra emelkedett tavaly az egy égy évvel korábbi 41,1 százalékról, de így is kisebb az Európai Unió átlagánál.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet