BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olaszország egész évben szenvedni fog

2012. március 30. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Olaszország nyakig benne van a legteljesebb recesszióban és ez a trend legjobb esetben is egész évben kitart − jelentette ki Corrado Passera olasz gazdaságfejlesztési miniszter a képviselőház költségvetési bizottsága előtti meghallgatásán. A gazdaság már jó ideje nem növekszik − tette hozzá a miniszter −, amire most a banki hitelezés elapadása is rátesz egy lapáttal. (Passera a Magyarországon a CIB Bank tulajdonosaként jelen levő Intesa Sanpaolo bank vezérigazgatói székét hagyta ott, amikor tavaly novemberben Mario Monti kérésére posztot vállalt a szakértői kormányban.) A hitelezés kiszáradásában a likviditáshiány mellett szerepet játszott az új banki szabályozás, a vele járó tőkekövetelmények is; ezen a téren azonnal lépnünk kell − hangsúlyozta a miniszter.

A kormány élénkítő elképzeléseit illetően Passera elmondta, hogy a következő időszakban két-három havonta akarnak előállni egy-egy olyan liberalizációs csomaggal, amely megkönnyíti a családok életét is, mindenekelőtt azonban a vállalatok, azon belül a kkv-k működését egyszerűsíti. (A munkaerő-piaci reformot egyes szakszervezetek tiltakozása ellenére már elindították, a rugalmasabb szabályozást még jóvá kell hagynia a parlamentnek.) A másik kitörési lehetőség az infrastrukturális beruházások beindítása, erre a következő 12 hónapban 40-50 milliárd eurót kívánnak költeni. A kormány elsősorban az autósztráda-fejlesztésekre koncentrál − közölte Passera, aki az AGI hírügynökség szerint képviselői kérdésre azt is elmondta: a liberalizációs lépések nyomán alacsonyabbak lehetnek az autópályadíjak is az új koncessziók esetében.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet