BUX 138976.86 0,98 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bő hónap és tőzsdén lehet vásárolni a Facebookot

Jövő héten leáll a kereskedés a másodlagos piacon. A cég ötmilliárd dollárt vár az elsődleges részvénykibocsátástól.

2012. március 29. csütörtök, 16:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövő héten leállítja a Facebook a részvényeivel való kereskedést a másodlagos piacon, hogy előkészítse a májusra tervezett tőzsdei bevezetést. Amerikai lapbeszámolók szerint a világ vezető közösségi oldalát üzemeltető cég még egyeztet néhány kérdésben az amerikai tőzsdefelügyelettel (SEC), és várhatóan már a jövő héten roadshowra indul, hogy találkozzon a potenciális befektetőkkel.

A Facebook az idén februárban nyújtotta be a SEC-nek a tőzsdei bevezetésre vonatkozó kérelmét, a cég ötmilliárd dollárt vár az elsődleges részvénykibocsátásból. Ez lesz minden idők legnagyobb kibocsátása az internetes cégek között azóta, hogy a Google 2004-ben 1,9 milliárd dollár értékben bocsátott ki részvényeket.

Az amerikai tőzsdei felügyeletnek beadott dokumentumok szerint a Facebook tavaly egymilliárd dollár (222 milliárd forint) adózott eredményt könyvelhetett el, bevétele 3,71 milliárd dollárt tett ki, 88 százalékkal többet az egy évvel korábbinál. Az adózott eredmény 2010-ben 606 millió dollár, 2009-ben 229 millió dollár volt. A cég bevételeinek 85 százaléka reklámból származik. A céget alapító Mark Zuckerbergnek 28 százalékos, a menedzsmentnek 70 százalékos részesedése van a Facebookban, a fennmaradó rész pénzügyi befektetőké.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet