BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A spanyol focicsapatok megmentése már sok a németeknek

2012. március 26. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rövid ideig tartott a spanyol futballklubok afölötti öröme, hogy a kormány esetleg elengedi az állammal szemben fennálló tartozásaikat − Madrid talán nem a legjobbkor állt elő ezzel az ötlettel, hiszen akkor került nyilvánosságra, amikor az eurózóna pénzügyminiszterei némi költségvetési lazítást hagytak jóvá Spanyolországnak.

A sportért felelős spanyol államtitkár, Miguel Cardenal a Marca sportlapnak nyilatkozva mondta el a pénzügyminiszteri értekezlet napján, hogy a kormány keresi a módját, miként törölhetné el a futballklubok összesen 750 millió euróra rúgó adótartozását. A klubok ezenfelül még mintegy 600 millió eurónyi társadalombiztosítási járulékkal is el vannak maradva − tette hozzá. Ezt az adósságállományt tervezte volna \"belátható időn belül eltüntetni\" Cardenal − idézte a politikus szavait a Reuters.

Gyorsan megérkezett azonban a válasz az eurózóna, azon belül a gyengélkedő déli országok felszínen tartásában főszerepet játszó Németországból. A Bild sportrovata ezzel a szalagcímmel jelent meg: A német adófizetők fognak tejelni Messiért és Ronaldóért? (A felháborodást olyan adatokkal támasztották alá, hogy a képünkön balra látható Lionel Messi havonta 2,5 millió eurót keres a Barcelonánál, társa Cristiano Ronaldo pedig több mint egymilliót kap a Real Madridtól.) Az adósságátrendezés állami segítséget jelent, ami sérti a versenyszabályokat − fejtette ki a lapban Elmar Brok német EP-képviselő. Ezt az Európai Bizottságnak meg kell vizsgálnia − tette hozzá Brok, aki felszólította a német futballklubokat, tegyenek panaszt ez ügyben. Megszólaltak a klubvezetők is: az egykori sztárfocista Uli Höness, a Bayern München vezetője a Die Zeitben \"elképzelhetetlennek\" minősített egy ilyesfajta adóamnesztiát, a Borussia Dortmund részéről pedig Hans-Joachim Watzke fejtette ki, hogy zéró megértést mutatna egy ilyen spanyol lépéssel szemben.

A spanyol államtitkár végül visszavonulót fújt és néhány nappal később már azt nyilatkozta, hogy dolgoznak a probléma megoldásán, a kormány nyújthat olyan eszközöket, amelyekkel a klubok megbirkózhatnak a helyzettel, de nem engedi el az adósságokat.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet