A világ legjobb étterme nem kapta meg harmadik Michelin-csillagját: a Magyarországgal is foglalkozó Main Cities of Europe Michelin-guide megjelenése előtt ugyan sokan várták, hogy az Észak-Európára is kiterjedő kalauz idei kiadásában már nem csak két csillag kerül a koppenhágai Noma mellé, ám hiába. A 34 éves René Redzepi étterme 2007-ben kapta meg a második Michelin-csillagot, azóta lesi a szakma, mikor érdemli ki a harmadikat, amióta 2010-ben a Nomát választották a világ legjobb éttermének a nemzetközi szakújságírók. Ezt a címet tavaly is megőrizte − idén április 30-án derül majd ki, hogy sikerül-e a triplázás.
MI voltunk az elsők, aki elismertük a Nomát és Redzepit − mondta a Bloombergnek Rebecca Burr, a kalauz szerkesztője −, de ezt az éttermet is ugyanúgy értékeljük, mint a többit a világon. Burr a Napi Gazdaság Online-nak adott múlt heti interjújában \"kivételes luxushelyeknek\" nevezte a háromcsillagos éttermeket − a Noma ennek a kritériumnak biztos nem felel meg, lévén puritán berendezésű kisvendéglő egy XVIII. századi raktárépületben. A Time magazin által \"a főzés északi istenének\" nevezett Redzepi ragaszkodik ahhoz, hogy csak a régióban fellelhető alapanyagokból főzzön, az északi konyha ízeit hozza ki − ezért például olívaolajat sem használ éttermében.
