BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájkba ütközhet az olasz reform

2012. március 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Általános sztrájkot hirdet a legnagyobb olasz szakszervezeti szövetség, a CGIL a tervezett munkaerő-piaci reformok miatt. A nyolcórás munkabeszüntetés részleteit lapzártánk körül jelentette be a baloldali szövetség vezetője, Susanna Camusso − ha végrehajtják, ez lesz a legnagyobb szabású tiltakozás azóta, hogy Mario Monti szakértői kormánya tavaly novemberben hatalomra került. Monti azóta már beindított egy sor fájdalmas megszorító intézkedést, amivel sikeresen ki is vezette az olasz államkötvényeket a veszélyzónából, de a szerkezeti átalakításokhoz csak most látott hozzá. Az olasz gazdaság hatékonyságának növelését célzó munkaerő-piaci reformok zöme a rugalmasabb foglalkoztatást szolgálja, beleértve a könnyebb elbocsátást is. A munkaadók értelemszerűen üdvözölték az új elképzeléseket a társadalmi egyeztetéseken, a CGIL azonban mereven elutasítja azokat. Monti kedd este, az állami tévéhíradóban jelentette be, hogy a szakszervezeti ellenállás dacára is a parlament elé viszi a reformhoz szükséges törvényeket. Olaszországban 57 százalékos a foglalkoztatottság, ez az egyik legrosszabb arány az eurózónában, a 18−24 év közti fiatalok több mint 30 százalékának nincs munkája.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet