Kellemes lehetőség egy pénzügyminiszternek, ha azzal kezdheti a következő évi büdzsé felvezetését, hogy a legfrissebb adatok szerint 15 havi mélypontra csökkent az infláció − George Osborne, a brit pénzügyi tárca vezetője ezt használhatja ki mai beszédében. Nagy-Britanniában ugyanis februárban 3,4 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves összevetésben, ez a legalacsonyabb ütem 2010 novembere óta, ami akkor is jó hír, ha a Bloomberg elemzői konszenzusa 3,3 százalék volt. Csökkenést mutatott az élelmiszer-, alkohol-, dohány- és energiaárak nélkül számolt maginfláció is − 2,4 százalékos mértéke 2009 novembere óta a legalacsonyabb − és lassult a béralkuknál figyelembe vett kiskereskedelmi infláció is (a januári 3,9-ről 3,7 százalékra). Az árak emelkedése így is bőven meghaladja a bérekét: ezek a januárral zárult három hónapban csak 1,4 százalékkal nőttek. A reálbércsökkenés a fogyasztást is visszafogja, megnehezítve a növekedés újraindítását − a brit GDP 0,2 százalékkal zsugorodott 2011 negyedik negyedévében.
Osborne mai beszédében sajtóértesülések szerint gazdaságélénkítő lépések bejelentésére is készül: a Daily Mail úgy tudja, a mostani 2440-ről várhatóan 9 ezer fontra emelik az éves adómentes jövedelem határát. Még nagyobb politikai jelentősége lehet annak, ha mérséklik az évi 150 ezer font fölötti jövedelmekre kivetett 50 százalékos adót. Ezt a korábbi munkáspárti kormány emelte erre a szintre a 2008-as válságintézkedések részeként, a legnagyobb brit munkáltatói szövetség (CBI) azóta is követelte a csökkentését.
