BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszállt a spanyol deficit

A spanyol államháztartási hiány magasabb lett a tervezettnél.

2012. február 27. hétfő, 19:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A spanyol GDP-arányos államháztartási hiány tavalyi magasabb lett a decemberben felfelé módosítottnál is. Cristobal Montoro spanyol pénzügyminiszter jelentette be hétfőn, hogy a deficit 8,51 százalék lett. Ez magasabb az előzetesen számított 8,2 százaléknál. A kormány decemberben 6 százalékról 8 százalékra emelte a 2011. évi GDP-arányos államháztartási hiányra vonatkozó előrejelzését.

Spanyolországban a hiányt a GDP 4,4 százalékára fogják vissza idén a tervek szerint, amihez jelentős, 40 milliárd eurós kiadáscsökkentésre van szükség.

A spanyol kormány január végén hozta nyilvánosságra a kiegyensúlyozott államháztartásról szóló törvénytervezetét, vagyis, hogy 2020-tól a központi államháztartás mellett nulla hiánnyal kell zárniuk a tartományoknak is.

Az új törvény lehetővé tenné a központi kormányzatnak, hogy a rendelkezést megszegő tartományokra helyi GDP-jük arányában 0,2 százalékos bírságot vessen ki.

A becsült 15 milliárd eurós tartományi túlköltekezés jelentős tényező volt abban, hogy Spanyolország tavaly több mint 2 százalékponttal \"túlteljesítette\" államháztartásihiány-előirányzatát.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet