BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyel élelmiszerbotrány: nem étkezési sót adtak el élelmiszerként a húsiparnak

Vádat emeltek öt személy ellen, akik több éven át élelmiszerként adtak el nem étkezési sót egyebek közt lengyel húsfeldolgozó üzemeknek. A forgalomba hozott termék ártalmasságát igazságügyi szakértők vizsgálják - mondta el vasárnap a poznani körzeti ügyészség szóvivője az RMF FM rádiónak.

2012. február 26. vasárnap, 19:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ügyet a nyugat-lengyelországi poznani körzeti ügyészség és a központi nyomozó hivatal (CBS) vizsgálja. Magdalena Mazur-Prus, az ügyészség szóvivője szerint három cég alkalmazottait gyanúsítják egészségre ártalmas vagy életveszélyes élelmiszer forgalmazásával, amit a lengyel törvény pénzbírsággal, szabadságkorlátozással vagy -vesztéssel büntet.

A vádlottak 1999 óta működtek együtt egy közép-lengyelországi céggel, amely a vegy- és energiaiparban felhasznált, illetve télen úttestek felszórására használt sót forgalmazott. Az ügyészség hangsúlyozza, hogy a vádlottakkal kötött adás-vételi szerződésekben szerepelt a \"nem étkezési rendeltetésű\" meghatározás, ennek ellenére a továbbértékesítésnél háromszoros áron élelmiszerként adták el. A vádlottak tagadják a felrótt bűncselekményt.

A rádió értesülései szerint több ezer tonna, nem étkezési sóval kezelt hústermék kerülhetett a lengyel piacra, de a hivatalos szervek egyelőre nem nyilatkoznak a mennyiségről.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet