BUX 138414.77 0,57 %
OTP 44410 0,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óriás kötvénykibocsátás Prágában

Csehország tízéves lejáratú, 2 milliárd euró értékű eurókötvényt bocsátott ki hétfőn, az irányadó eurókamatcsere-hozam (midswaps) felett 160 bázispontos hozamfelárral, ami jobb a 170 bázispontos előzetes felártervnél.

2012. február 20. hétfő, 19:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jan Gregor cseh pénzügyminiszter-helyettes azt mondta, hogy 3,5 milliárd euró volt a kereslet. A kötvény kuponja 3,875 százalék.

Csehország utoljára 2010 szeptemberében bocsátott ki euróalapú kötvényt. A 2021-ben lejáró, ugyancsak 2 milliárd euró értékben piacra dobott kötvény kuponja 3,625 százalék, hozamfelára 105 bázispont lett a midswaps felett.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet