Bőven van kereslet tízezer eurós táskákra vagy akár az egymillió euróba kerülő krokodilbőr dzsekikre is − legalábbis az Hermes tavalyi számait elnézve. A luxusipar legfelső kategóriájába tartozó francia cég előzetes adatai szerint tavaly 18,3 százalékkal, 2,84 milliárd euróra tudta növelni árbevételét, üzemi nyereségrátája pedig meghaladta a 30 százalékot az egy évvel korábbi 27,8 százalék után. (A részletes éves jelentést márciusban teszi közzé a többségében családi tulajdonban levő társaság.)
A negyedik negyedév lassulást hozott: \"csak\" 14,3 százalékkal bővült a forgalom az előző három hónap 18,2 százalékos eredménye után, ezt azonban a készlethiány is magyarázhatja. Az Hermes tavaly akár a hárommilliárd eurós forgalmat is elérhette volna − mondta a vezérigazgató, Patrick Thomas az AFP-nek, hozzátéve, hogy idén, ha nem jön közbe valami katasztrófa, a cég 175 éves fennállása óta először léphetik át ezt a küszöböt. Talán már jobban lépést tudnak tartani az igények növekedésével, miután tavaly két új üzemet is nyitottak Franciaországban a bőráruk, illetve az Hermes profiljába tartozó textilféleségek gyártására.
Az eladások Ázsiában 16,8 százalékkal, Európában 16,3 százalékkal nőttek 2011-ben (változatlan árfolyammal kalkulálva). Japán nélkül számolva azonban az ázsiai értékesítés 29,4 százalékkal ugrott meg, vagyis az ágazat más szereplőihez hasonlóan feltehetően az Hermes is sokat köszönhet a luxusmárkákat az elmúlt években felfedező kínaiaknak.
