BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Soros: az IMF nélkül kellene megoldani a problémát

Soros György szerint az Angela Merkel német kancellár fémjelezte válságkezelés nem jó, mert a bajba került országokban tőkeinjekciókkal is kellene támogatni a gazdasági növekedést, nem csak szigorú takarékosságot kényszeríteni rájuk. Európának olyan helyzetben kellene lennie, hogy maga oldja meg a problémáit a Nemzetközi Valutaalap (IMF) további segítsége nélkül - fogalmazott.

2012. február 12. vasárnap, 11:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csodálattal adózom Merkelnek erőteljes vezető szerepéért, de sajnos rossz irányba vezeti Európát - idézi a Der Spiegel című német hetilap legújabb száma a magyar származású amerikai befektető nyilatkozatát.

E kettős megközelítés - takarékosság és tőketámogatás - nélkül \"megismételjük azokat a hibákat, amelyek Amerikát az 1929-es nagy válságba sodorták. Angela Merkel ezt egyszerűen nem érti\" - fogalmazott Soros.

Soros György szerint hiba magas kamatra adni mentőhiteleket Görögországnak, mert \"ez azt jelenti, hogy az ország menthetetlenné válik. Ugyanez lesz Olaszországgal is, ha ráhúzzuk az országra a magas kamatok kényszerzubbonyát\" Ha Görögország fizetésképtelen lenne, \"akkor az emberek megrohanják a bankokat Olaszországban és Spanyolországban, és akkor Európa felbomlik\" - vélekedett Soros. Azonban úgy vélte, hogy az európai vezetők végül is megmentik Görögországot, nehogy efféle \"forgatókönyv\" valóra váljon.

Európának olyan helyzetben kellene lennie, hogy maga oldja meg a problémáit a Nemzetközi Valutaalap (IMF) további segítsége nélkül - mondta végezetül Soros György a Der Spiegelnek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet