Már idén szeptemberre értékesíteni szeretné a Canal Isabel II. (CYII) regionális vízközműtársaság egy részét a tulajdonos madridi tartományi és városi önkormányzat − írták február elején spanyol lapok. A 3−3,5 milliárd euró értékűre becsült CYII részleges eladása már két éve szóba került, akkor még tőzsdére vitel formájában, de a tervet félretették; a közreműködő tanácsadók, a BBVA SA, valamint a Rothschild most azt javasolják, hogy szakmai befektető bevonásával próbáljon meg bevételre szert tenni a súlyosan eladósodott önkormányzat.
Madrid városa és a régió összesen 8,89 milliárd euró adósságot halmozott fel, amit különösen az tesz kínossá a tavaly decemberben kormányra került konzervatív Néppárt számára, hogy a spanyol fővárost, illetve térségét − melyek együttesen teszik ki az ország egyik autonóm tartományát − ők irányították az elmúlt hét évben. A 2010-et 130 millió eurós adózás előtti nyereséggel záró CYII 20-30 százalékának értékesítésétől 1,1 milliárd euró bevételt várnak, a lehetséges vevők között − spanyol építőipari csoportok mellett − a francia AXA SA-t és a Deutsche Bank AG ingatlanfejlesztő leányvállalatát, az RREEF-t is megemlítette a spanyol Expansion.
A XIX. század második felében uralkodó II. Izabella spanyol királynőről elnevezett vízközműtársaság bevételének 80 százaléka Madrid ellátásából származik, de fontos koncessziókkal rendelkezik Kolumbiában, Mexikóban és Panamában is. A CYII nem kommentálta az értékesítésről szóló híreket − jegyezte meg a Financial Times, hozzátéve, hogy hírek szerint Madrid legalább 51 százalékos részesedést meg akar tartani, de attól nem zárkózik el, hogy később újra megpróbálkozzanak a társaság tőzsdére vitelével.
