BUX 138657.56 0,75 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ausztria nem fél a leminősítéstől

\"Jelen pillanatban\" nem számít az osztrák pénzügyminiszter arra, hogy Ausztria elveszíti az adósságára jelenleg érvényben lévő lehető legjobb osztályzatot.

2011. december 6. kedd, 10:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Maria Fekter a keddi kormányülésen elmondta, hogy az S&P esetleges leminősítésre vonatkozó véleménye nem jelenti automatikusan azt, hogy a szervezet tényleg le fogja minősíteni az országot.

\"Nagyon stabil tényadatokkal rendelkezünk\" - fejtette ki a pénzügyminiszter. Említést tett arról is, hogy a mérvadónak számító német, valamint az osztrák állampapírok hozama közötti különbség most hónapok óta a legalacsonyabb.

Mindamellett Fekter felszólította az ellenzéket, segítse a kormányt abban, hogy meglegyen a kétharmados többség az adósságfék alkotmányba iktatásához.

Az osztrák kormánykoalíció november közepén jelezte erre vonatkozószándékát, hogy megerősítse a pénzügyi piacok bizalmát. A javaslat eszerint 2016 után a strukturális deficit nem haladhatja meg a bruttó hazai termék (GDP) 0,35 százalékát.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet