BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dacolnak a válsággal a német exportőrök

2011. november 30. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzpiacok viharai mellett meglepően békés a reálgazdaság, Németország relatív elszigeteltsége folytán pedig 2012-ben 6 százalékkal bővülhet az ország exportja az idei 12 százalékos növekedés után − jelentette ki Anton Börner, a német exportőrök és nagykereskedők szövetségének elnöke. Az idei emelkedéssel először lépheti át az 1000 milliárd eurót a német kivitel, ám ez annak köszönhető, hogy a feltörekvő gazdaságok kereslete ellensúlyozni tudta az európai piacok gyengélkedését − írta a Bloomberg. Az export felfutásával idén 156 milliárd eurós többlet képződhet a kereskedelmi mérlegben. A szövetség felszólította az eurózóna döntéshozóit, hogy minden erejükkel küzdjenek a közös deviza megmentéséért. Börner azonban kemény hangot ütött meg a problémás államok kapcsán, véleménye szerint ugyanis Görögországnak és a Portugáliának önként el kellene hagynia az eurózónát, hiszen még a hiteleiken eszközölt komolyabb leírás sem segítene versenyképességükön − írta a Reuters. Mint hozzátette, amennyiben Olaszország nem hajlandó átfogó reformok véghezvitelére, neki is hasonlóképpen kellene cselekednie.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet