BUX 138408.69 0,57 %
OTP 44350 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvonnák a segélyeket a Wall Street ellen tüntetőktől

A holland kormány megvonná a szociális segélyt a tüntetőktől

2011. november 20. vasárnap, 15:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén szeptember közepén indult el New Yorkból a tőzsdék és a bankok elleni, időközben globálissá vált tüntetéssorozat, az Occupy Wall Street. Azóta több európai országban is igen népszerűek lettek ezek az események, egyre nagyobb tömegeket vonzanak a demonstrációk. A politikusok azonban egyre kevésbé nézik ezt jó szemmel - írja a Handelsblatt.
<banner></banner>

<banner>A vezető holland kormánypárt, a VVD meg akarja vonni a szociális segélyeket azoktól, akik részt vesznek a tőzsdék és bankok elleni tüntetéseken. Az illetékes hivatalok alkalmazottai most elkezdik megvizsgálni, hogy a demonstrálók között vannak-e olyanok, akik jogosultak állami juttatásokra.</banner>

<banner>Boudewijn Revis, a VVD politikusa kijelentette, a kormánynak hivatalnokokat kell küldenie a Den Haag körül a demonstrálók által létrehozott sátortáborba, hogy megvizsgálják, a tüntetők között olyanok is tartózkodnak-e, akik egyébként állami segélyekből élnek.</banner>

<banner>Revis véleménye szerint, ha ezek az emberek meg akarják mutatni, hogy tenni szeretnének valamit a gazdaságért, akkor menjenek dolgozni.</banner>

<banner>A Den Haag-tól nem messze létrehozott tábor jelenleg 25 sátorból áll, a tüntetők elsősorban a bankszektor reformját és a jövedelmek egyenlőbb felosztását követelik.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet