BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Berlusconi elvesztette a többségét

Elvesztette a többségét a képviselőházban az olasz kormány: a 630 tagú testületből 309-en vettek részt a formailag a zárszámadási törvényről, valójában Silvio Berlusconi kormányfő támogatottságáról szóló szavazáson.

2011. november 8. kedd, 16:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ellenzék 321 fővel volt jelen, de nem vett részt a voksolásban, a részt vevők közül 308-an igennek szavaztak, egy tartózkodott.

A szavazás után a kormány részéről egyelőre nem nyilatkozott senki, az ellenzék legnagyobb pártájának vezetője, Pierluigi Bersani a miniszterelnök lemondását követelte a La Repubblica online tudósítása szerint. Berlusconi korábban azt mondta, a szavazás után dönt, hogyan tovább.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet