BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákia hiányt csökkent jövőre

A szlovák pénzügyminiszter pénteken megerősítette kormányának azt a vállalását, hogy az idei évihez képest jövőre 2,5 százalékponttal csökkenti a GDP-arányos államháztartási hiányt.

2010. július 30. péntek, 14:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ivan Miklos azt mondta, hogy ezt a célt kétharmadban a kiadások visszafogásával kívánják elérni.

Az idei deficit a GDP mintegy 7 százaléka lesz, jelentette ki két hete a pénzügyminiszter. A bejelentés akkor meglepetést keltett, mivel az addigi hivatalos várakozás 5,5 százalék volt. Ivan Miklos a költségvetés vártnál kisebb adóbevételeivel indokolta az idei deficitre vonatkozó előrejelzés megváltoztatását. 

Szlovákia azt tervezi, hogy 2013-ban csökkenti az Európai Unió által előírt 3 százalékos szintre az államháztartási hiányt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet