BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fed: néhány amerikai térségben lassult a gazdasági növekedés

Az Egyesült Államokban összességében folytatódott gazdasági növekedés, de egyes térségekben ennek üteme lelassult - tartalmazza az amerikai jegybank (Fed) 12 körzetének szerdán ismertetett közös jelentése.

2010. július 28. szerda, 21:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A május végétől július közepéig vizsgált időszakban a gazdaság visszafogott élénkülése mellett lanyha volt a lakóingatlan piac, mérséklődött az új autók értékesítése, a kiskereskedelmi forgalom csak csekély mértékben nőtt. A feldolgozóipari termelés a legtöbb körzetben tovább nőtt, de néhányban lassult a bővülés, vagy elmaradt az előző időszakhoz képest. A munkaerőpiacon csak igen szerény javulás volt tapasztalható.

Két körzetben, Atlantában és Chicagóban lassult a gazdasági növekedés, Clevelandban és Kansas Cityben stagnált, a többi körzetben pedig mérsékelt volt.

Az előző, áprilist és májust felölelő, június 9-én ismertetett jelentés még arról számolt be, hogy minden körzetben javult a gazdaság helyzete.

A Bézs Könyv megállapításait figyelembe veszi majd az amerikai jegybank kamatalakító Nyíltpiaci Bizottsága (FOMC), amely augusztus 10-én ülésezik. A szakértők szerint a Fed ezúttal sem nyúl a kamathoz, rekordalacsony szinten, 0,0 és 0,25 százalék között marad.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet