BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhülhet Magyarország függése az orosz gáztól

Aláírta a szándéknyilatkozatot a Krk-sziget közelébe tervezett Adria LNG cseppfolyósgáz-terminál építéséről a projektben részes három horvát cég, az INA - a Mol leányvállalata - a HEP áramkonszern, és a Plinacro gázszolgáltató. Ezzel jövőre megkezdődhet a terminál építése.

2010. május 11. kedd, 16:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A projekt összköltségét egymilliárd euró felett becslik jelenleg, a korábbi becslések 800 millió euróról szóltak.

A projektkonzorciumban a horvát cégek - az LNG Hrvatska konzorciumba tömörülve - egynegyed részt képviselnek. A legnagyobb rész az E.ON Ruhrgasé, a projektben a francia Total és az osztrák OMV vesz még részt, valamint a szlovén Geoplin szimbolikus 1 százalékkal.

Bajnai Gordon leköszönő magyar miniszterelnök a visegrádi országok (V4) - Magyarország, Szlovákia, Csehország és Lengyelország - februári kibővített energiabiztonsági tanácskozásán egy észak-dél-keleti gázellátási háromszög létrehozását kezdeményezte a térség biztonságos energiaellátásáért.

A háromszög keleti csúcsa az Európai Unió déli energiafolyosójának létrehozása lenne, amelynek zászlóshajója a Nabucco gázvezeték.

Az északi csúcsot a Lengyelországba tervezett, cseppfolyós gáz fogadására és átalakítására alkalmas LNG terminál, a déli csúcsot pedig a horvátországi Krk szigetén megépítendő másik LNG terminál alkotná - vázolta a magyar kormányfő.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet