BUX 138428.92 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bernanke is Görögország miatt aggódik

Jóllehet a görög adósságválság európai probléma, hatással lehet az amerikai bankokra, ha nem kezelik - mondta Ben Bernanke Fed-elnök kedden Washingtonban egy kongresszusi meghallgatáson.

2010. május 11. kedd, 17:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai központi tartalékbankrendszer első embere úgy tájékoztatta a szenátus bankügyi bizottságának tagjait: az európai pénzügyi válság terjedésének megakadályozásához szükség volt arra, hogy a Fed devizacsere-ügyletek keretében dollárral lássa el az Európai Központi Bankot és több külföldi központi bankot az esetleges dollárlikviditási feszültségek enyhítésére.

Richard Shelby szenátor a zárt ajtók mögötti meghallgatás után azt mondta, szerinte a felújított devizacsere-ügyletek nem jelentenek gyógyírt. "Kemény a helyzet, ez nem gyógyír, vagy megoldás, ez egy nagy sebtapasz" - fogalmazott.

Bob Corker, a bizottság egy másik tagja a sajtónak azt mondta, hogy a szenátorok nem nagyon ellenkeztek a felújított devizacsere-ügyletek miatt.

Bernanke tájékoztatást adott az európai pénzügyi válság részleteiről, egyben biztosította a szenátorokat az amerikai központi bank biztonságáról.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet