BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A németek 123 milliárd euróval szállnak be a mentőcsomagba

Németország a tervek szerint 123 milliárd euróval vesz részt az euró védelmét célzó, az elmúlt hét végén elfogadott nemzetközi mentőcsomagban.

2010. május 11. kedd, 11:35

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Erről döntött kedden rendkívüli ülésén a berlini kormány, amely kidolgozta az összesen 750 milliárd eurós mentőcsomagban való német szerepvállalásra vonatkozó törvénytervezetet. Eszerint a német állam 123 milliárd eurós hitelre vállalna garanciát.

A tervezet életbe lépéséhez azonban szükség van még a parlament jóváhagyására. Elsősorban az ellenzéki pártok attól tartanak, hogy a német közreműködés a szóban forgó 123 milliárd eurónál jóval magasabb lehet.

Ennek lehetőségére egyébként a tervezet is utalt. Eszerint az összeg elérheti a 148 milliárd eurót is. A törvénytervezet szerint előreláthatatlan, illetve elutasíthatatlan igény esetén a garanciavállalás 20 százalékkal megemelkedhet, ehhez azonban szükség van a parlament költségvetési bizottságának jóváhagyására.

Források szerint ilyen eset állna elő akkor is, ha azok az országok nem vennének részt a hitelfolyósításban, amelyek az esetleges államcsőd elkerülése érdekében maguk is segélyre szorulnának.

Az Európai Unió tagállamainak pénzügyminiszterei hétfő hajnalban 500 milliárd eurós mentőcsomagot fogadtak el a közös fizetőeszköz, az euró védelmében. Mindezt a Nemzetközi Valutaalap további 250 milliárd euróval egészíti ki.

A mentőcsomag a tagállamok reményei szerint megakadályozhatja, hogy a görög pénzügyi válság az euróövezet más országaira is átterjedjen.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet