BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A görögök miatt bukhatják az euróbevezetést a lengyelek

A görög válság miatt halasztódik Lengyelország euróövezeti csatlakozása - vélekedett a lengyel jegybank elnökhelyettese csütörtökön.

2010. május 6. csütörtök, 11:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Witold Kozinski, aki a TVN CNBC televízióadónak nyilatkozott, új dátumot nem akart megnevezni.

Azt azonban hangsúlyozta, hogy Lengyelország "valamikor biztosan bevezeti az eurót".

Lengyelország eredetileg 2012-ben akarta bevezetni az eurót, de a legutóbbi kormányzati nyilatkozatok már csak 2015-ről szóltak.

Az egyelőre nem világos, hogy a halasztást melyik dátumhoz képest értette a jegybanki vezető.

A februárban nyilvánosságra hozott, felülvizsgált lengyel konvergenciaprogram nem tartalmazott pontos dátumot arra nézve, hogy Lengyelország mikor tervezi a csatlakozást az euróövezethez.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet