Az MKB romániai leánya a romló gazdasági helyzet romlásával indokolja döntését. Az átszervezés során a bank 300 alkalmazottja kerül az utcára várhatóan december elsejétől. A tervezett leétszámleépítésről - ajogszabályoknak megfelelően - már értesítették a helyi munkaügyi központokat. Az MKB szerint jelentősen csökkent az érdeklődés az intézet szolgáltatásai és termékei iránt emiatt az intézet igazgatótanácsa október elején úgy döntött: tovább csökkentik a bankfiókok és az alkalmazottak számát. A pénzintézet már ez év áprilisában jelezte, hogy év végére fokozatosan leépíti alkalmazottainak számát. Eddig 14 kirendeltségét zárta be a pénzintézet. Tavaly év végén az MKB Romexterra 1 076 alkalmazottat foglalkoztatott.
