BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sorban álltak az aranyért Bukarestben

Megrohanták a bukaresti jegybankot (BNR) szerdán az emberek, miután a központi pénzintézet, Vlad Tepes román fejedelem képmásával ellátott 250 darab arany, 500 ezüst valamint ezer, réz és cink ötvözetéből készült emlékérmét dobott a piacra.

2009. szeptember 17. csütörtök, 15:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nyugat-Európában csak Drakulaként emlegetett uralkodó ugyanis 550 évvel ezelőtt látta el kézjegyével a főváros első írásos emlékét, erre emlékeztetnek a nemesfémből készült értéktárgyak.

A 4340 lejért (közel 1500 dollár) eladásra kínált arany érméket pár óra alatt elkapkodták a műgyűjtők, a déli órákban már csak ezüst emlékérmékhez lehetett hozzájutni a nap végére azonban ezek is elfogytak- írja a Ziarul Finaciar bukaresti lap.

Az újságban megszólaló Cristian Gazdac szakértő szerint igen népszerűek a jegybank által kibocsátott aranyérmék, pár év alatt ugyanis értékük akár megtízszereződhet.

Sokaknak azonban a szerdán megvásárolt érmék egyetlen nap alatt is szép pénzt hoztak a konyhára. A rendkívüli érdeklődést látva ugyanis az érméket már ma áruba bocsátották az Ebay-en, többszörös áron. Az aranyérmékért az eredeti ár kétszeresét, három ezer dollárt kértek, míg az ezüstérmét 65 dollár helyett csütörtökön már közel háromszázért kínálták az aukciós portálon.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet