BUX 138988.03 0,99 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Futnak a pénzük után a román bankok

Több mint 6 milliárd lejre nőtt júliusban a rosszul fizetők tartozása -derül ki a jegybank (BNR) adataiból.

2009. szeptember 7. hétfő, 17:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az év első hét hónapjában a hazai pénzintézetek összesen 251 milliárd lejnyi hitelt helyeztek ki, ami 0,8 százalékos visszaesést jelent 2008 decemberéhez képest. A tavalyi év azonos időszakához viszonyítva azonban a múlt havi adat 4,86 százalékos többletet mutat.

A rosszul fizetők adóssága ugyanakkor júniushoz képest 4,45, az előző év utolsó hónapjához képest viszont 82,8 százalékkal emelkedett. A 15 napos késéssel befizetett törlesztőrészletek összege júniushoz képest 44 százalékkal 348 millió lejre csökkentek, a három hónapos csúszással fizetők adóssága viszont 12,9 százalékkal 3,14 milliárd lejre nőtt júliusban.

A vissza nem fizetett adósságok a teljes hitelállomány 2,69 százalékát képezték, míg tavaly júliusban ez az arány csak 1,15 százalék volt.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet