BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól megy a GM-nek Kínában

A General Motors az év első nyolc hónapjában túlszárnyalta tavalyi egész éves eladásait Kínában.

2009. szeptember 2. szerda, 15:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A General Motors (GM) mai bejelentése szerint augusztusi forgalma Kínában több mint kétszeresére emelkedett az egy évvel korábbihoz képest, egyben felfelé módosította az országgal kapcsolatos eladási kilátásait - írja a Marketwatch.

Összesen 152 365 GM-jármű kelt el a kínai piacon, a tavalyi év azonos időszakának 113 százaléka. Ezzel az év első nyolc hónapjában a teljes 2008-as forgalmát túlszárnyalt a GM, 1,11 millió eladott járművel. Az egész éves forgalmat a tavalyi adatokhoz képest most 40 százalékkal várja magasabbra a gyártó, júliusi 20 százalékos bővülésről szóló tervekről számolt be.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet