BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszázmilliós veszteség az Orconál

Az ingatlanberuházó az első félévben növekvő árbevétel mellett 200 millió eurós veszteséget termelt.

2009. augusztus 28. péntek, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti Párisi Nagyáruház beruházójaként is ismert Orco mai jelentése szerint az első félévben nettó vesztesége 200 millió euróra emelkedett az egy évvel korábbi 14,1 millióról. Árbevétele ugyanakkor 17 százalékkal bővült az előző év azonos időszakához képest, 132 millió euróra.

Jean Francois Ott elnök-vezérigazgató korábban már megpróbált eszközeladásokon, illetve a veszteséges projektekből való kiszálláson keresztül javítani a helyzeten, de folyamatban van a kötvénytulajdonosokkal a hitel újratárgyalása, ami - a közlemény szerint - hamarosan tető alá is kerülhet.

Június végére az Orco ingatlantulajdonának értéke 12 százalékkal, 1,83 milliárd euróra esett vissza, az egy decemberi 2,13 milliárdról. A társaság hiteleinek és könyv szerinti eszközeinek aránya 80 százalékra emelkedett a december végi 67 százalékról, de így is a "hosszú távú fenntathatóság" 50 százalékos határa felett áll - írja a közlemény.

A teljes nettó hitelállomány 1,5 millió euróra emelkedett a decemberi 1,48 millióról.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet