BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szárnyal a román piac

2009. július 28. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei év első négy hónapjában több mint 110 ezer tonna szárnyas fogyott Romániában, ami 26 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest - derül ki a romániai baromfitenyésztők egyesületének (UCPR) adataiból. Az egy főre jutó éves baromfihús-fogyasztás ezzel 21 kilogrammra emelkedett, ami alig két kilóval kevesebb az uniós átlagnál. A mintegy 900 millió euróra becsült helyi piacot uraló öt nagy tenyésztő (a Transavia, az Agricola Bacau, az Agroli Group, az Aayalex és az Agrisol) a január-májusi időszakban átlagosan 20 százalékkal több terméket értékesített, mint tavaly. A pénzügyi válság miatt a vásárlók inkább az olcsóbb húskészítményeket részesítik előnyben, a szárnyasok - az elmúlt időszakban tapasztalt valamivel több, mint 9 százalékos áremelkedés ellenére is - előnyt élveznek a jóval drágább sertés- vagy marhahússal szemben. Tavaly decemberben egy kiló fagyasztott csirkemell 7,3 lejbe (1,7 euró) került, az idén május végén ugyanazért már átlagosan 8 lejt kértek a kereskedők. Úgy tűnik, hogy a helyi tenyésztők korábban fejlesztésre és korszerűsítésre befektetett eurómilliói lassan megtérülnek, a kereslet fokozatos növekedése mellett az import érezhetően visszaesett, míg a hazai termelés jelentősen nőtt.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet