BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindul a romániai Ford gyár

Szeptember 8-án elkezdődik a Ford Transit Connect gyártása a Craiovai gyárban - jelentette be pénteken Dionisio di Campos a Ford Romania elnöke.

2009. július 24. péntek, 16:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Romániában gyártott gépjárműveket elsősorban az európai piacokra szánják, a tervek szerint a gyártási kapacitás folyamatos bővítésével 2011-től évente 300 ezer jármű gördül majd le a futószalagokról.

Az amerikai gyár beindulása reményeink szerint mágnesként vonzza majd a autóipari beszállítókat, így szükségessé válik a megfelelő infrastruktúra kiépítése is - nyilatkozta a sajtó képviselőinek Mircea Geoana, a szenátus elnöke. A politikus kijelentésében arra célzott, hogy az amerikai autógyártó 11 beszállítója korábban összesen 60 hektárnyi területet igényelt a Ford gyár szomszédságában ám a hatóságok mindeddig nem tudták kielégíteni igényeiket.

A Ford Motor Company 2007-ben 57 millió eurót fizetett az állami tulajdonú - korábban a Daewoo tulajdonában lévő - Automobile Craiova SA 72,4 százalékáért. A vételár mellett a Ford vállalta, hogy további 675 millió euróból modernizálja az üzem gyártósorait, növeli a termelést és az alkalmazottak számát négyezerről kilencezerre bővíti.

Az amerikai autógyár a gazdasági válság és autóipar nehézségei ellenére idén 250 millió euróval növelte a craiovai érdekeltségének törzstőkéjét, emellett az Európai Befektetési Banktól további 600 millió  eurót kölcsönzött, amit a romániai üzem fejlesztésére szántak.

A kölcsön 80 százalékáért a román állam vállalt kezességet. 

Korábbi sajtóhírek szerint jövőre már Romániából érkezhet a Fusion utódja, a B-Max, és az új Focus is.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet