Az idei év első öt hónapjában mindössze 2,5 milliárd euró érkezett a szomszédos országba, 42 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában - derül ki a központi bank (BNR) ma kiadott jelentéséből. Ennek ellenére a befektetési kedv visszaesése kissé mérséklődött, április végén ugyanis még 44,4 százalékos csökkenést mértek 2008 áprilisához képest.
A BNR adatai szerint a folyó fizetési mérleg hiánya 75,5 százalékkal 1,77 milliárd euróra mérséklődött, így a külföldiek befektetései bőven fedezik a hiányt. Tavaly éves szinten a külföldi befektetések 24,5 százalékos növekedés mellett meghaladták a 9 milliárd eurót, 53 százalékban javítva a mérlegen.
