BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább zuhant a befektetési kedv Romániában

Májusban közel fél milliárd euróval többet fekttetek be a külföldiek Romániában.

2009. július 14. kedd, 16:05

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei év első öt hónapjában mindössze 2,5 milliárd euró érkezett a szomszédos országba, 42 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában - derül ki a központi bank (BNR) ma kiadott jelentéséből. Ennek ellenére a befektetési kedv visszaesése kissé mérséklődött, április végén ugyanis még 44,4 százalékos csökkenést mértek 2008 áprilisához képest.

A BNR adatai szerint a folyó fizetési mérleg hiánya 75,5 százalékkal 1,77 milliárd euróra mérséklődött, így a külföldiek befektetései bőven fedezik a hiányt. Tavaly éves szinten a külföldi befektetések 24,5 százalékos növekedés mellett meghaladták a 9 milliárd eurót, 53 százalékban javítva a mérlegen.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet