BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elpártoltak a külföldi befektetők Romániától

Az idei év első négy hónapjában több mint 44 százalékkal estek vissza a külföldi beruházások Romániában - derül ki a központi bank (BNR) ma kiadott jelentéséből.

2009. június 17. szerda, 14:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A befektetési kedv visszaesése nagyobb a vártnál, a január-februári időszakban még 38 százalékos növekedést mértek, az első negyedév végén már 14 százalékos volt a visszaesés 2008 márciusához képest.

Ennek ellenére, az országba érkezett mindössze 2,055 milliárd euró még így is kétszerese a folyó fizetési-mérleg hiányának. A BNR szerint a hiány 1,18 milliárd euróra mérséklődött április végére, ami 78,9 százalékos visszaesést jelent az előző év azonos időszakához képest.

A tavaly áprilisban a külföldiek közel 3,7 milliárd eurónak megfelelő befektetést eszközöltek, akkor ez a hiány mindössze 66 százalékát fedezte. Tavaly éves szinten a külföldi befektetések 24,5 százalékos növekedés mellett meghaladták a 9 milliárd eurót, 53 százalékban javítva a mérlegen.

Kevesebb pénz utaltak haza a Nyugat-Európában dolgozó román vendégmunkások is, az április végén összesített adatok szerint 2,4 milliárd euró érkezett a családtagok bankszámláira, 12,6 százalékkal kevesebb mint tavaly.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet