A befektetési kedv visszaesése nagyobb a vártnál, a január-februári időszakban még 38 százalékos növekedést mértek, az első negyedév végén már 14 százalékos volt a visszaesés 2008 márciusához képest.
Ennek ellenére, az országba érkezett mindössze 2,055 milliárd euró még így is kétszerese a folyó fizetési-mérleg hiányának. A BNR szerint a hiány 1,18 milliárd euróra mérséklődött április végére, ami 78,9 százalékos visszaesést jelent az előző év azonos időszakához képest.
A tavaly áprilisban a külföldiek közel 3,7 milliárd eurónak megfelelő befektetést eszközöltek, akkor ez a hiány mindössze 66 százalékát fedezte. Tavaly éves szinten a külföldi befektetések 24,5 százalékos növekedés mellett meghaladták a 9 milliárd eurót, 53 százalékban javítva a mérlegen.
Kevesebb pénz utaltak haza a Nyugat-Európában dolgozó román vendégmunkások is, az április végén összesített adatok szerint 2,4 milliárd euró érkezett a családtagok bankszámláira, 12,6 százalékkal kevesebb mint tavaly.
