A vártnál valamivel kisebb mértékben, 6,2 százalékkal csökkent az első negyedévben a román GDP - áll a bukaresti központi hivatal jelentésében. Az ágazatok közül elsősorban az ipari termelés és a mezőgazdaság 11,1, illetve 20,9 százalékos visszaesése játszott nagy szerepet. Jelentősen, 7,6 százalékkal zsugorodott a kereskedelem, szálláshely-szolgáltatás és vendéglátás is, míg a háztartások fogyasztása 12,3 százalékkal csökkent. Összességében az államkassza adóbevételei három hónap alatt 9,4 százalékkal mérséklődtek. Enyhíti ennek káros hatását, hogy a kiadások 9,1 százalékkal lettek kisebbek. Ezzel szemben növekedést tudott felmutatni az építőipar és a szolgáltató szektor (4,7, illetve 3,1 százalék). Ezzel egy időben drasztikusan, több mint 60 százalékkal esett a szomszédos ország külkereskedelmi hiánya is, január és április között a deficit mindössze 2,86 milliárd euró volt. Ez annak köszönhető, hogy az import nagyobb mértékben, 36,4 százalékkal, 11,6 milliárd euróra csökkent, míg az export 20,3 százalékkal 8,7 milliárd euróra mérséklődött.
