Valamivel több mint 95 százalékos feldolgozottság mellet a Szociáldemokrata Párt (PSD) 30,82 százalékkal az élen áll, a Demokrata-Liberális Párt (PD-L) 29,75 százalékot kapott, míg a PNL 14,53 százalékot szerzett. Az államfő leánya, Elena Bãsescu függetlenként a szavazatok 4,22 százalékát szerezte meg. Kimagasló eredményt ért el ugyanakkor a Nagy-Románia Párt (PRM), a Vadim Tudor vezette a szélsőségesen nacionalisták a szavazatok 8,68 százalékát tudhatják magukénak.
Markó Béla RMDSZ-elnök nyilatkozatában aggodalmát fejezte ki az nacionalisták térhódítása miatt, szerinte az Európai Unióban a szélsőségeseknek nincs helyük. Vadim Tudor az RMDSZ-es politikus szavaira reagálva kijelentette: "Markó ugasson Budapesten, ne Romániában".
